Najbliższe szkolenia
There are no upcoming events at this time.

kwi 2018 Zobacz wszystkie »

PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Agile – zwinne prowadzenie projektów na przykładzie Scruma

Zwinne podejście do zarządzania projektami  kładzie nacisk przede wszystkim na ludzi i interakcje między nimi, współpracę z klientem oraz na reagowanie na zmiany. Miarą postępu prac w projekcie jest działające oprogramowanie. Początki Agile to  lata 90-te ubiegłego wieku. Firmy, takie jak Toyota czy Xerox, potrzebowały zupełnie nowego podejścia, by uzyskać przewagę konkurencyjną w świecie, w którym wszyscy rozbudowywali procesy wytwórcze oraz produkowali niezliczone ilości dokumentacji projektowej. W 2001 roku spisano Agile Manifesto – dokument podsumowujący zwinne idee i praktyki wspólne dla różnych wypracowanych niezależnie sposobów wytwarzania oprogramowania. Najbardziej popularnym zwinnym podejściem do prowadzenia projektów jest Scrum -  w prosty sposób pozwalający wprowadzić w życie zwinne ideały.

Szkolenie jest kierowane do wszystkich osób uczestniczących w procesie wytwarzania oprogramowania: kierowników projektów, kierowników zespołów, członków zespołów projektowych.

Początkujący uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat zwinnego prowadzenia projektów w stopniu wystarczającym, żeby zacząć wykorzystywać poznane techniki w praktyce. Zaawansowani będą mogli usystematyzować i pogłębić wiedzę oraz rozwiązać problemy, z którymi się borykają.

Program  
Wprowadzenie  Wprowadzenie do zwinnego prowadzenia projektów. Koncepcje, wartości oraz uzasadnienia.
Agile Manifesto Agile Manifesto – w kilku prostych zdaniach podsumowanie esencji zwinnego podejścia.
Narzędzia w Scrumie Narzędzia używane w Scrumie: product backlog, sprint backlog i wykres burndown. Motywacje stojące za każdym z narzędzi oraz konsekwencje i korzyści, które wynikają z ich używania.
Role w Scrumie Role w Scrumowym projekcie: Zespół, Product Owner oraz Scrum Master. Obowiązki i uprawnienia każdej z ról. Interakcje pomiędzy nimi.
Spotkania w Scrumie Ceremonie występujące w Scrumie: planowanie sprintu, demo sprintu, retrospekcja, daily scrum. Rola każdego z tych spotkań w życiu projektu. Konsekwencje i korzyści każdego z nich.
Gra symulująca zwinny proces Praktyczne zastosowanie wprowadzonych na szkoleniu koncepcji. Zobrazowanie mechaniki zwinnego procesu.
Inne zwinne metodyki Omówienie jednego z najstarszych zwinnych podejść – eXtreme Programming, oraz jednego z najmłodszych – Kanban.
   

Czas trwania i informacje organizacyjne

Szkolenie trwa 1 dzień. 
Dzień 1 – 9:00 – 16:30
Organizator zapewnia przerwy kawowe i lunch

Trener

Szkolenie prowadzi Mateusz Srebrny

 

Zapisz się na szkolenie

Agile - zwinne prowadzenie projektów na przykładzie Scruma

Captcha image for Custom Contact Forms plugin. You must type the numbers shown in the image

Zapoznaj się z warunkami

 

Zespół Trenerów i Konsultantów

 • Mateusz Srebrny

  Mateusz Srebrny

  Scrum Master, Agile Coach. Od wielu lat wdraża i używa Scruma. Prowadził zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie, zrealizowanie i ...

  więcej...

 • Tomasz Górecki

  Tomasz Górecki

  Tomasz  Górecki – Trener, Coach, Project Manager, Interim Manager w obszarze IT.Poprzez pracę w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych – ...

  więcej...

 • Krzysztof Kaniewski

  Krzysztof Kaniewski

  Trener-praktyk, Prince2 Practitioner, Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI), Manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu organizacją IT  oraz  projektami ...

  więcej...

Standardy i referencje

"Tomka miałem przyjemność poznać, gdy prowadził w mojej firmie serię warsztatów na temat zarządzania projektami. Miło wspominam prowadzone przez niego ćwiczenia, które często w postaci różnego rodzaju gier i zabaw pokazywały różne aspekty np. zarządzania ryzykiem.

więcej...