Najbliższe szkolenia
There are no upcoming events at this time.

kwi 2018 Zobacz wszystkie »

PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zarządzanie czasem w projekcie

Trójkąt projektu przedstawia zależności między czasem, kosztem i zakresem. Zmiana jednego z tych elementów wpływa na pozostałe. Jeśli np. czas przeznaczony  na wykonanie projektu ulegnie skróceniu,  może to spowodować wzrost kosztu, poprzez zatrudnienie dodatkowych pracowników. Szkolenie ma na celu zrozumienie koncepcji trójkąta projektu i poznanie istoty wpływu czasu na pozostałe elementy. Poznane techniki pozwolą na ograniczenie ryzyka związanego z przekroczonym czasem projektu.

Szkolenie jest kierowane do kierowników i kandydatów na kierowników projektów, członków zespołów projektowych oraz osób, które planują rozwój kompetencji zawodowych w zakresie zarządzania projektami.

Uczestnicy szkolenia poznają metody planowania w projektach, będą potrafili zbudować prawidłowy harmonogram oraz zarządzać jego zmianami tak, aby projekty kończyły się w zaplanowanym czasie.

Program  
Wprowadzenie Przedsięwzięcie jako projekt, definicje, właściwości i wymiary projektu.
Pojęcie harmonogramu Planowanie czynności w cyklu życia projektu, metody prezentacji harmonogramów.
Tworzenie harmonogramów Kolejność czynności, pojęcie WBS, planowanie i alokowanie zasobów.
Ścieżka krytyczna Wyznaczanie ścieżki krytycznej oraz jej przetwarzanie.
Metoda stochastyczna planowania PERT Ocena ryzyka, scenariusze (najlepszej, oczekiwanej, najgorszej) realizacji projektu. 
Planowanie zorientowane na produkty Podstawowe informacje o metodyce PRINCE2 i technice planowania opartej na produktach.
Metoda Łańcucha Krytycznego Podstawy teorii ograniczeń, źródła problemów w tradycyjnym planowaniu projektów, planowanie z użyciem metody Łańcucha Krytycznego.
Narzędzia wspierające Przegląd narzędzi wspierających harmonogramowanie.
   
Czas trwania i informacje organizacyjne

Szkolenie trwa 1 dzień w godz 9:00 – 17:00. 

Organizator zapewnia przerwy kawowe i lunch.

   
Trener Szkolenie prowadzi Krzysztof Kaniewski.
   
Miejsce szkolenia Warszawa

 


Zapisz się na szkolenie

Zarządzanie czasem w projekcie

Captcha image for Custom Contact Forms plugin. You must type the numbers shown in the image

Zapoznaj się z warunkami


 

Zespół Trenerów i Konsultantów

 • Tomasz Górecki

  Tomasz Górecki

  Tomasz  Górecki – Trener, Coach, Project Manager, Interim Manager w obszarze IT.Poprzez pracę w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych – ...

  więcej...

 • Krzysztof Kaniewski

  Krzysztof Kaniewski

  Trener-praktyk, Prince2 Practitioner, Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI), Manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu organizacją IT  oraz  projektami ...

  więcej...

 • Mateusz Srebrny

  Mateusz Srebrny

  Scrum Master, Agile Coach. Od wielu lat wdraża i używa Scruma. Prowadził zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie, zrealizowanie i ...

  więcej...

Standardy i referencje

"Tomka miałem przyjemność poznać, gdy prowadził w mojej firmie serię warsztatów na temat zarządzania projektami. Miło wspominam prowadzone przez niego ćwiczenia, które często w postaci różnego rodzaju gier i zabaw pokazywały różne aspekty np. zarządzania ryzykiem.

więcej...