Najbliższe szkolenia
There are no upcoming events at this time.

kwi 2018 Zobacz wszystkie »

PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Praktyczne zarządzanie projektami

Czasami przygotowujemy się do roli kierownika projektu przez lata, stopniowo dojrzewając i podglądając starszych kolegów. Bywa tak, że zanim przyjdzie nam poprowadzić osobiście projekt, to mamy już za sobą wieloletnie doświadczenie w roli członka zespołu i ukończone studia z zakresu zarządzania projektami. Bywa również tak, że życie stawia nas znienacka w roli project managera. Oczekiwanie sukcesu w stojącym przed nami przedsięwzięciu może być świetnym motywatorem do nauki lub  stanowić przygniatający ciężar. W każdym z przypadków dwudniowe szkolenie „Praktyczne zarządzanie projektami” może stanowić solidną porcję konkretnej wiedzy, jak zmierzyć się z projektem. Program szkolenia powstał na bazie osobistych, wieloletnich doświadczeń w zarządzaniu, odnosi się również bezpośrednio do zbioru uznanego standardu PMBOK  Guide. Mała grupa i warsztatowy charakter szkolenia zwiększają efektywność nauki.

Szkolenie jest kierowane do kierowników projektów, kierowników zespołów oraz członków zespołów projektowych.

Zapoznanie się ze standardem zarządzania projektami powoduje uporządkowanie sposobu współpracy z zamawiającym, ze sponsorem projektu i z zespołem projektowym. Warsztatowy charakter szkolenie pozwala na praktyczne doświadczenie wybranych aspektów zarządzania.

Program  
Projekt i zarządzanie Wprowadzenie do  standardu zarządzania projektami PMBOK Guide.  Definicje projektu i zarządzania projektami. Co powinien wiedzieć kierownik projektu, a czego wiedzieć nie musi. Co warto aby wiedział zespół projektowy. Co powinien umieć kierownik projektu.
Projekty w organizacji Różnice w podejściu do zarządzania projektami w organizacjach, rodzaje organizacji, grupy projektów, programy  i portfele, struktury wspierające zarządzanie projektami.
Procesy w zarządzaniu projektami Projektowe i procesowe podejście do zarządzania. Co w projekcie wydarza się tylko raz, jakie elementy są powtarzalne. Procesy w zarządzaniu projektem w modelu PMBOK Guide.  Grupowanie procesów w obszary wiedzy i grupy procesów.
Zarządzanie integracją w projekcie Omówienie podstawowych dokumentów pozwalających na przygotowanie projektu do uruchomienia. Rola karty projektu i planu zarządzania projektem. Źródła danych i sposoby zdobywania informacji. Proces kierowania i zarządzania projektem i jego wyniki. O monitorowaniu prac. O zmianie i zarządzaniu zmianą w projekcie. Proces zintegrowanej kontroli zmian. Zamykanie  projektu – jak przejść z 99% do 100% satysfakcji. 
Zarządzanie zakresem Jak zadbać, aby to, co jest do zrobienia było jednoznacznie ustalone w jak najwcześniejszej fazie projektu. Procesy stopniowego definiowania zakresu – od zbierania wymagań, poprzez precyzowanie zakresu, do tworzenia struktury podziału pracy.  Jak zadbać, aby zrealizować to, do czego zobowiązaliśmy się na starcie. Procesy weryfikacji i kontrolowania zakresu.
Zarządzanie czasem 1,2,3 czy 3,2,1 start.  Zamienianie wytycznych na konkretne zadania. O szacowaniu, o następstwie zdarzeń, o ograniczeniach w projekcie. Narzędzia i techniki wspierające układanie harmonogramu. Czym się różni łańcuch krytyczny od ścieżki krytycznej. Harmonogram w fazie realizacji -  rozbieżność pomiędzy planami  a wynikami  – o kontrolowaniu harmonogramu.
Zarządzanie kosztami O pieniądzach w projekcie. Kto za to zapłaci i kiedy za to zapłaci. Układanie budżetu i jego realizacja. Mierzenie postępu prac projektowych w pieniądzach. Metoda wartości wypracowanej.
Zarządzanie jakością Procesy planowania jakości, przeprowadzania jakości, przeprowadzania kontroli jakości. Zarządzać to mierzyć. Czym się różni audyt od inspekcji.
Zarządzanie zespołem projektowym Charakterystyka zespołu projektowego. Procesy zarządzania zespołem od planowania, poprzez budowanie zespołu, aż do efektywnej współpracy.  O motywowaniu, stylach zarządzania, o umiejętności współpracy skupionej na celu, z poszanowaniem wzajemnych relacji w zespole.
Zarządzanie komunikacją Projekt w otoczeniu interesariuszy, analiza głównych odbiorców komunikacji. Omówienie modelu komunikacji. Procesy planowania zarządzania komunikacją w projekcie i procesy skutecznego komunikowania. Raportowanie w projekcie.
Zarządzanie ryzykiem Planowanie, kategoryzowanie, mierzenie, rozważanie możliwych scenariuszy projektu. Jak uwzględnić w swoich planach te elementy, które są nieprzewidywalne. Jak zarządzać ryzykiem. Jak nie zaniedbać zarządzania ryzykiem na etapach planowania, wykonywania i kończenia projektu
Zarządzanie zamówieniami Planowanie zamówień, zamawianie, administrowanie zamówieniami i proces zamykania zamówień w projekcie.
Podsumowanie  
   
Czas trwania i informacje organizacyjne Szkolenie trwa 2 dni. 
Dzień 1 – 10:00 – 17:30.
Dzień 2 – 9:00 – 16:30.
Organizator zapewnia przerwy kawowe i lunch.
   
Trener Szkolenie prowadzi Tomasz Górecki.
   
Miejsce szkolenia Warszawa

 


Zapisz się na szkolenie

Praktyczne zarządzanie projektami

Captcha image for Custom Contact Forms plugin. You must type the numbers shown in the image

Zapoznaj się z warunkami


 

Zespół Trenerów i Konsultantów

 • Tomasz Górecki

  Tomasz Górecki

  Tomasz  Górecki – Trener, Coach, Project Manager, Interim Manager w obszarze IT.Poprzez pracę w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych – ...

  więcej...

 • Krzysztof Kaniewski

  Krzysztof Kaniewski

  Trener-praktyk, Prince2 Practitioner, Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI), Manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu organizacją IT  oraz  projektami ...

  więcej...

 • Mateusz Srebrny

  Mateusz Srebrny

  Scrum Master, Agile Coach. Od wielu lat wdraża i używa Scruma. Prowadził zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie, zrealizowanie i ...

  więcej...

Standardy i referencje

"Tomka miałem przyjemność poznać, gdy prowadził w mojej firmie serię warsztatów na temat zarządzania projektami. Miło wspominam prowadzone przez niego ćwiczenia, które często w postaci różnego rodzaju gier i zabaw pokazywały różne aspekty np. zarządzania ryzykiem.

więcej...