Najbliższe szkolenia
There are no upcoming events at this time.

kwi 2018 Zobacz wszystkie »

PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wstęp do zarządzania finansami

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o finansach a wstydzicie się zapytać…. – tak możnaby scharakteryzować jednym zdaniem (parafrazując tytuł filmu znanego amerykańskiego reżysera) szkolenie z finansów dla „niefinansistów”. Ile razy w pracy (bądź w domu np. siedząc przezd TV) jesteśmy świadkami rozmów biznesowych o marży brutto, zysku netto, amortyzacji, kapitale obrotowym przedsiębiorstwa niekoniecznie zdając sobie sprawę z tego co dane pojęcia tak naprawdę oznaczają dla życia przedsiębiorstwa. Celem niniejszego warsztatu jest przybliżenie wiedzy o skomplikowanej dziedzinie finansowej w przystępny i praktyczny sposób, zrozumiały dla wszystkich odbiorców.

Szkolenie skierowane jest do szerokiego grona osób, które są zainteresowane poznaniem mechanizmów finansowych rządzących przedsiębiorstwem. Usystematyzowany przegląd najważniejszych pojęć finansowych z pewnością przyda się nie tylko „debiutantom” w świecie zarządzania pieniędzmi ale także przedstawicielom kadry menedżerskiej oraz praktykom na codzień dotykającym zagadnień ekonomicznych w prowadzeniu firm bądź projektów.

Po szkoleniu uczestnicy będą znać najważniejsze elementy gospodarowania pieniędzmi w przedsiębiorstwach oraz będą rozumieć sprawozdania finansowe i istotniejsze informacje rachunkowe obrazujące rentowność firm,  oraz zaangażowany kapitał.

Skąd się bierze pieniądze na działalność przedsiębiorstwa   Wprowadzenie do finansów poprzez pryzmat finansowania przedsiębiorstw; określenie źródłem pozyskania kapitału na działalność operacyjną i inwestycyjną przedsiębiorstw.
Przykłady pozyskiwania kapitałów na rozwój firmy bądź do prowadzenia projektów
Sprawozdania finansowe   Wspólny język całego świata biznesu – rozumienie podstawowych pojęć finansowych, budowanie finansowego planu strategicznego firm. Najważniejsi interesariusze/udziałowcy firm i projektów.
Ćwiczenie: zakładamy firmę
Bilans   Aktywa i pasywa firmy – czyli inaczej jak zrobić finansową fotografię firmy i prześwietlić skąd mamy pieniądze i jak je zainwestowaliśmy.
Ćwiczenie: składniki bilansu i co z tego wynika
Rachunek wyników   Dlaczego mierzymy rentowność firmy i kogo ona najbardziej interesuje w świecie projektów oraz biznesu ?
Ćwiczenie: prowadzimy firmę i mierzymy jej rentowność
Cash flow   Zarządzanie płynnością finansową – określenie sprawności firmy w generowaniu żywej gotówki.
Ćwiczenie: no i jak to jest z tą kasą…
Analiza zmian i kontroling   Dynamiczna perspektywa planowania i analizy zmian i odchyleń danych finansowych
Podsumowanie   Finanse w pigułce – przykłady zastosowania uzyskanej wiedzy wśród uczestników szkolenia
     
Czas trwania i informacje organizacyjne   Szkolenie trwa 1 dzień. 
Dzień 1 – 09:00 – 17:00
Organizator zapewnia przerwy kawowe i lunch
     
Trener   Szkolenie prowadzi Maciej Mazuruk

 

Zapisz się na szkolenie

Wstęp do zarządzania finansami

Captcha image for Custom Contact Forms plugin. You must type the numbers shown in the image

Zapoznaj się z warunkami 


 

Zespół Trenerów i Konsultantów

 • Tomasz Górecki

  Tomasz Górecki

  Tomasz  Górecki – Trener, Coach, Project Manager, Interim Manager w obszarze IT.Poprzez pracę w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych – ...

  więcej...

 • Krzysztof Kaniewski

  Krzysztof Kaniewski

  Trener-praktyk, Prince2 Practitioner, Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI), Manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu organizacją IT  oraz  projektami ...

  więcej...

 • Mateusz Srebrny

  Mateusz Srebrny

  Scrum Master, Agile Coach. Od wielu lat wdraża i używa Scruma. Prowadził zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie, zrealizowanie i ...

  więcej...

Standardy i referencje

"Tomka miałem przyjemność poznać, gdy prowadził w mojej firmie serię warsztatów na temat zarządzania projektami. Miło wspominam prowadzone przez niego ćwiczenia, które często w postaci różnego rodzaju gier i zabaw pokazywały różne aspekty np. zarządzania ryzykiem.

więcej...