Najbliższe szkolenia
There are no upcoming events at this time.

kwi 2018 Zobacz wszystkie »

PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wstęp do zarządzania projektami

Projekty stały się od pewnego czasu nieuniknioną częścią naszego życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Słyszymy wiele o projektach, o projektowym charakterze spraw, o zarządzaniu przez projekty.  Czasami, wchodząc głębiej w rozmowę, odkrywamy jak bardzo słowo „projekt” jest pojemne i jak różnorodnie używane w obecnym świecie. Szkolenie „Wstęp do zarządzania projektami” pozwala na lepsze zrozumienie czym jest projekt i jak nim skutecznie zarządzać, przedstawia przegląd obecnych na rynku głównych standardów w zakresie kierowania projektami oraz omawia konkretne przypadki, zarówno w mikroskali, jak i w skali międzynarodowego przedsięwzięcia.

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla  osób rozpoczynających swoją przygodę z zarządzaniem w roli kierownika zespołu czy  kierownika projektu, jak  i dla osób zarządzających na wyższych szczeblach zarządzania.

Szkolenie, poprzez lepsze zrozumienie natury projektów, ich specyfiki oraz podstawowych standardów zarządzania, pozwala na zwiększenie efektywności współpracy wewnątrz organizacji oraz współpracy z zewnętrznymi firmami.

Program  
Wprowadzenie Omówienie zarządzania projektami jako dziedziny wiedzy.
Specyfika zarządzania projektem Tymczasowość projektu, cykl życia projektu, cykl życia produktu.
Od planów do realizacji Jak zaplanować, jak zrealizować, jak zakończyć z sukcesem projekt, kluczowe elementy w projekcie, najistotniejsze czynniki sukcesu.
Rola Kierownika Projektu Rola kierownika projektu – obowiązki i wyzwania. Struktura organizacyjna projektu i miejsce kierownika w strukturze. Potrzebne predyspozycje, zakres obowiązków i zakres uprawnień. 
Podstawowy trójkąt w projekcie Zakres, czas, koszt jako główne elementy w projekcie.  Powiązanie poszczególnych elementów ze sobą. 
Ryzyko i zmiany Konieczność zarządzania ryzykiem i zmianami.  Podejście do zarządzania ryzykiem, podstawowe narzędzia. Zarządzanie zmianą – podstawowe zasady i konsekwencje ich przestrzegania lub łamania.
Standardy PM Omówienie podstawowych standardów w zarządzaniu projektami PMI (PMBOK Guide), Prince2, IPMA.
Wieloprojektowość Projekty w kontekście organizacji, grupy projektów, programy i portfele. Różnice w podejściu do zarządzania.
Czynnik ludzki w projekcie Projekty jako przedsięwzięcia realizowane w otoczeniu technologii oraz jako przedsięwzięcia realizowane w środowisku ludzi. Wpływ zespołu na sukces projektu. Wpływ zarządzania na efektywność zespołu.
Przykłady projektów Omówienie przykładów projektów, analiza konkretnych przypadków.  (Case Studies).
   
Czas trwania i informacje organizacyjne Szkolenie trwa 1 dzień w godz.  9:00 – 17:00.
Organizator zapewnia przerwy kawowe i lunch.
   
Trener Szkolenie prowadzi Tomasz Górecki.
   
Miejsce szkolenia Warszawa

 pobierz ulotkę

Zapisz się na szkolenie

Wstęp do zarządzania projektami

Captcha image for Custom Contact Forms plugin. You must type the numbers shown in the image

Zapoznaj się z warunkami


 

Zespół Trenerów i Konsultantów

 • Krzysztof Kaniewski

  Krzysztof Kaniewski

  Trener-praktyk, Prince2 Practitioner, Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI), Manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu organizacją IT  oraz  projektami ...

  więcej...

 • Mateusz Srebrny

  Mateusz Srebrny

  Scrum Master, Agile Coach. Od wielu lat wdraża i używa Scruma. Prowadził zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie, zrealizowanie i ...

  więcej...

 • Tomasz Górecki

  Tomasz Górecki

  Tomasz  Górecki – Trener, Coach, Project Manager, Interim Manager w obszarze IT.Poprzez pracę w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych – ...

  więcej...

Standardy i referencje

"Tomka miałem przyjemność poznać, gdy prowadził w mojej firmie serię warsztatów na temat zarządzania projektami. Miło wspominam prowadzone przez niego ćwiczenia, które często w postaci różnego rodzaju gier i zabaw pokazywały różne aspekty np. zarządzania ryzykiem.

więcej...