Najbliższe szkolenia
There are no upcoming events at this time.

kwi 2018 Zobacz wszystkie »

PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zarządzanie zakupami projektowymi

 

Czy nie sprawia nam przyjemności wydawanie pieniędzy ? Pewnie tak, ale co w przypadku, kiedy zakupy są środkiem do realizacji uzgodnionego zakresu prac projektowych i nie są celem samym w sobie, lecz stanowią „tylko” część wielkiej układanki projektowej?
Kontrakty z podwykonawcami, zakupy usług lub towarów na rzecz projektu, rozważny wybór dostawcy, poprawna definicja oczekiwań, wywiązywanie się z przyjętych postanowień – to z pewnością te elementy wiedzy, które wymagają szczegółowego przybliżenia wszystkim osobom związanym z procesami zakupowymi na rzecz projektu.

Szkolenie kierowane jest do osób zarządzających projektami, członków zespołów projektowych, kupców lub osób reprezentujących dział zakupów, kadry zarządzającej oraz osób zajmujących się finansami.

Uczestnicy szkolenia o zakupach projektowych z pewnością odkryją, dlaczego międzynarodowa organizacja PMI wyodrębniła ten obszar zamówień/kontraktów projektowych jako wiedzę dziedzinową niezbędną dla każdego kierownika projektu. Rozumienie mechanizmów zakupowych i roli Dostawców na projekcie powinno pozwolić ograniczyć ryzyko projektowe w zakresie współpracy z firmami zewnętrznymi i pomóc zrealizować projekt na czas, w zakładanym zakresie i budżecie.

Program    
Omówienie środowiska projektowego   Przedstawienie kluczowych charakterystyk projektu [triple constraints] oraz najważniejszych elementów cyklu życia projektu w odniesieniu do procesów zakupowych.
Dostawcy projektowi   Omówienie interesariuszy projektów ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z dostawcami. Zarządzanie dostawami projektowymi pod kątem finansów, zmian projektowych, oraz ryzyka projektowego.
Gra biznesowa : Kupujący i Sprzedający – po dwóch stronach barykady
Planowanie zakupów   Co wpływa na podjęcie decyzji o zakupach projektowych [make-or-buy] ? Określenie rodzajów kontraktów zakupowych wraz z charakterystyką siły Kupującego i Sprzedającego. Omówienie standardowych kryteriów selekcji dostawców.
Ćwiczenie:  opracowanie zapytania ofertowego
Realizacja zakupów   Prezentacja technik wyboru odpowiedniego dostawcy do projektu. Przeprowadzenie postępowania przetargowego i negocjacji.
Ćwiczenie:  wypracowanie typowych elementów kontraktu
Zarządzanie kontraktami   Administrowanie umową, określenie dobrych praktyk w nadzorowaniu i egzekwowaniu ustaleń kontraktowych.
Praca grupowa : o co się najczęściej kłócimy z Dostawcami i jak to się kończy?
Finalizacja współpracy projektowej   Usystematyzowanie odbioru prac projektowych od dostawców, uruchomienie gwarancji, przekazanie produktów/usług w użytkowanie. Zamknięcie projektu , ocena satysfakcji współpracy z dostawcami, gromadzenie oświadczeń zakupowych w organizacji.
Podsumowanie    Wspólna budowa check-listy projektowej pod kątem zakupów projektowych, konkluzje ze szkolenia.
     
Czas trwania i informacje organizacyjne   Szkolenie trwa 1 dzień   
w godz – 09:00 – 17:00 
Organizator zapewnia przerwy kawowe i lunch
     
Trener   Szkolenie prowadzi Maciej Mazuruk
     
Miejsce szkolenia   Warszawa

 


 

Zapisz się na szkolenie

Zarządzanie zakupami projektowymi

Captcha image for Custom Contact Forms plugin. You must type the numbers shown in the image

Zapoznaj się z warunkami 


 

Zespół Trenerów i Konsultantów

 • Krzysztof Kaniewski

  Krzysztof Kaniewski

  Trener-praktyk, Prince2 Practitioner, Rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI), Manager z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu organizacją IT  oraz  projektami ...

  więcej...

 • Tomasz Górecki

  Tomasz Górecki

  Tomasz  Górecki – Trener, Coach, Project Manager, Interim Manager w obszarze IT.Poprzez pracę w zróżnicowanych kulturach organizacyjnych – ...

  więcej...

 • Mateusz Srebrny

  Mateusz Srebrny

  Scrum Master, Agile Coach. Od wielu lat wdraża i używa Scruma. Prowadził zespół odpowiedzialny za zaprojektowanie, zrealizowanie i ...

  więcej...

Standardy i referencje

"Tomka miałem przyjemność poznać, gdy prowadził w mojej firmie serię warsztatów na temat zarządzania projektami. Miło wspominam prowadzone przez niego ćwiczenia, które często w postaci różnego rodzaju gier i zabaw pokazywały różne aspekty np. zarządzania ryzykiem.

więcej...